Бюджет молодої мами: заощаджуємо правильно!
З моменту народження дитини в кожній родині гостро стоять матеріальні питання, адже молода мама не може повноцінно заробляти, а дитина потребує не лише уваги, а й капіталовкладень.
Є безліч статей витрат, на яких можна заощадити.
Харчування
У прагненні почати заробляти багато молодих мам передають дитину бабусям, закуповують суміші, а самі виходять на роботу. Якщо заробіток не дуже високий, краще утриматись від такого кроку. Вживання сумішей росте з кожним днем, нерідко виявляється, що дитині підходить досить дороге харчування. Крім того, якісне харчування у дитячому віці – запорука здоров'я. Будь-які хвороби для малюків небезпечні, а для батьків – боляче б'ють по кишені. Висновок: якщо є можливість годувати грудьми користуйтеся нею та заощаджуйте на дитячих сумішах.
Одяг
Раніше вважалося, що до того, як дитина народиться, їй нічого не можна купувати. І до пологового будинку їхали з предметами першої необхідності, а після повернення мами з дитиною додому виявлялося, що всі гості приносять пелюшки, сорочечки та інші речі. Багато подарунків так і залишаються жодного разу не одягненими. Даруватимуть одяг хрещені, бабусі, подруги мами. Не соромтеся натякнути, які речі ви вже маєте, а що потрібно купити.
Бронюйте одяг в інтернеті. Знайдіть інтернет-магазин з якісним одягом і ви зможете заощадити досить значну суму.
Потоваришуйте з охайною молодою мамою, у якої дитина старша. Багато речей дістануться вам задарма або майже задарма.
Іграшки
Іграшок багато не буває – цю ідею сповідують багато батьків і купують нові іграшки регулярно. Часті покупки іграшок не дозволяють купувати дорогі, якісні предмети. Тому іграшки часто ламаються і йдуть у відро для сміття.
Віддавайте перевагу міцним іграшкам. По-перше, вони безпечніші для дитини. Якщо ви бачите, що якась іграшка набридла - приберіть її в комору на місяць-другий, а потім покажіть малюку - радості буде не менше, ніж від нової покупки. Не дозволяйте розповідати друзям сім'ї, які іграшки подобаються вашому малюку. Повірте, вони зрозуміють натяк!
Робіть іграшки самі чи зі своїми дітьми. Наприклад, м'яка текстильна книжка, яка є однією з найпопулярніших іграшок, що розвивають, може бути виготовлена з клаптиків і гудзиків, які лежать без діла.
Меблі в дитячу кімнату
При покупці меблів мислите перспективно: чи буде актуальним це ліжечко через 3-4 роки? Існує безліч моделей розкладних ліжечок, які служитимуть спальним місцем спочатку для немовляти, а потім для дошкільника або навіть молодшого школяра. Відмовтеся від покупки дитячого столика. Дитина зможе їсти і за дорослим столом, адже дитячий стільчик вам доведеться придбати у будь-якому випадку.
Коляска, рюкзак-перенесення або слінг
Вибираючи коляску, врахуйте, на який поверх її доведеться піднімати, в яку пору року народилася дитина (наскільки теплою має бути коляска). У своєму прагненні купити найкращі батьки нерідко купують речі з непотрібним функціоналом. А ось слінги та рюкзаки-перенесення – це речі, на яких економити небажано. Нерідко молода мама, покладаючись на міцність цих предметів, займає руки сумочкою або іншими дрібницями і якщо застібки рюкзака зламаються, дитина може впасти. Тут важливим аспектом є безпека та надійність виробу, які коштують недешево.
Заощаджуйте розумно і будьте щасливі :-)