Як уникнути типових проблем у процесі підбору білизни для дитини

Деякі покупці не замислюються про те, з чого складається річ, чи є в ній небезпечні чи токсичні речовини, наскільки річ аллергенна чи електростатична. Загалом – це нормально і якщо вона приваблива зовні та практична, то для більшості це буде вирішальним фактором, щоб її придбати. Але як тільки у Вашій родині з'являється дитина, потрібно максимально відповідально кардинально підходити до вибору одягу. Давайте розглянемо типові проблеми, пов'язані з покупкою дитячого одягу та практичні поради щодо вибору білизни для дитини.

Менше синтетики – більше натурального
Перш ніж придбати білизну для дитини, майки, труси, повзунки або сорочечки, слід визначити їх якість.
Для цього потрібно звернути увагу не тільки на склад тканини, але і якість пошиття. Найбільш типова помилка батьків у цьому випадку – це абсолютна байдужість до видів тканини. Ідеальний варіант для дитячої білизни – це бавовна 100%. Така тканина дозволить шкірі малюка дихати, не перешкоджаючи природному теплообміну тіла дитини.

Пам'ятайте, що синтетичні тканини призводять до виникнення подразнень на ніжній шкірі малюка. Надалі це може призвести до шкірних захворювань або розвитку алергії. Справа в тому, що синтетика погано вбирає вологу, практично не пропускає повітря, сильно електризується. Внаслідок цього утворюється своєрідний парниковий ефект на тілі дитини. Заради справедливості зауважимо: такі синтетично добавки як еластин, нейлон або поліестер можуть лише незначною мірою утримуватися у верхньому одязі заради еластичності та довговічності матеріалу, але для дитячої білизни це вкрай небажано.

Якщо у Вашої дитини алергія на бавовну, вибирайте білизну, виготовлену з мікрофібри. Цей матеріал дуже схожий на свої властивості з бавовною, але не здатний викликати алергії.

Краса та зручність
Звичайно ж, дитяча білизна не може бути без застібок, але все ж таки варто звертати увагу на питання безпеки. В першу чергу кнопки, гудзики повинні бути міцно пришиті, не мати гострих кінців, про які малюк може поранитися. Також важливо, щоб елементи на спідній білизні не заважали безпосередньо процесу сну. Будьте обережні, купувати надмірно прикрашені вироби можна лише для святкових випадків і бажано щоб дитина у надмірно прикрашеному (як правило святковому вбранні) знаходилася під контролем.

При купівлі білизни варто звертати увагу на форму горловини. Наприклад, якщо у виробі вузька горловина і голова дитини застрягне в ній, це принесе багато негативних емоцій і йому і Вам. Для дітей найкращим варіантом вважається білизна з широкою горловиною або з коміром, що застібається збоку. Варто обережнювати при
купівлі білизни з липучками та великими гудзиками – це теж може завдати дитині незручності.

Також не слід забувати про розміри виробів. Купуючи одяг впритул, батьки не усвідомлюють, що такі речі можуть завдавати їх дитині дискомфорту. Надмірне обтягування тіла може порушити кровообіг. Ну а одяг "занадто на виріст" не тільки не зручний, але і може натирати.

Неякісним речам немає місця у нашому будинку
Всі ми звикли до того, що дитячі речі завжди дуже яскраві, веселі, викликають позитивні емоції. Однак останнім часом почастішали випадки застосування токсичних фарб при фарбуванні тканини для дитячої білизни (як говорить народна мудрість * Китай себе завжди проявить! *). Тому Ви повинні розуміти, що чим яскравіша річ – тим більше в ній фарби, про якість якої Ви нічого не знаєте – де її зробили, якого складу і т.д. Особливу увагу слід звертати на дітей з алергічними реакціями на шкірі, для них ідеальний варіант – чисто біла білизна. Те саме стосується і новонароджених діток.

Наприклад, майка, футболка або боді можуть мати будь-який колір, але він бажано має бути пастельним, не насиченим. Тільки тоді можна впевнено говорити про якість фарби та відповідно тканини, з якої він виготовлений.
Якщо річ, яку Ви плануєте придбати, викликала сумнів – Ви маєте повне право запросити у продавця чи виробника одягу відповідні сертифікати якості, у яких можна ознайомитись із складом тканини, а також місцем її виробництва.
Запам'ятайте – ніхто і ніколи в історії людської цивілізації не заощаджував на здоров'ї дитини і для Вас має бути основним пріоритетом.

Підсумуємо: неякісним речам немає місця у нашому будинку!