Як не перегріти дитину

Питання про те, як не перегріти дитину, актуальне для всіх без винятку батьків. Дещо розходяться лише погляди на проблему залежно від віку батьків.
Старше покоління традиційно дотримується думки про те, що дитину потрібно кутати тепліше, а сучасна молодь вважає за краще гартувати своїх дітей. Треба визнати, істина десь посередині.

Отже, як знайти компроміс, який допоможе дитині уникнути застуди і не перегрітися? Батьки повинні розуміти наступне: нестабільність терморегуляції робить малюка дуже чутливим до перепадів температур. Тому одяг повинен дихати, але при цьому відповідати поточній порі року. Користуйтеся простим правилом, і Ви завжди матимете рацію: одягайте дитину більше на один шар одягу, ніж одягаєтеся самі. Іншими словами – використовуйте правило трьох шарів. Запитайте, що це таке? Все дуже просто. Наприклад, щодо новонароджених дітей, то, на прогулянку взимку (від 0* до -10*) одягайте їм бавовняний комбінезон, поверх нього теплий комбінезон з велюру або флісу, а для третього шару використовуйте конверт або вовняну ковдру.

Виходячи з правила трьох шарів, нижній шар - це білизна. Це можуть бути маєчки, футболки чи фуфайки, а для зовсім маленьких – легкі комбінезони, сорочечки. Цей шар дозволяє зберігати тепло, але при цьому дозволяє дихати шкірі малюка. Крім того, білизна буде своєрідним відведенням поту з поверхні шкіри дитини, особливо в процесі активних ігор. Тут виникає ризик намокання тканини та виникнення неприємного почуття, що холодить. Якщо на вулиці не літо, то однієї білизни, звичайно, буде недостатньо. Його потрібно закрити наступним шаром, щоб тепло зберігалося.

Другим шаром може служити комплект у вигляді штанів та кофти ( светри) для дітей від півроку та комбінезони – для малюків. Для зимових місяців, коли йдеться про мінусову температуру, проміжний шар має бути теплим. Рекомендуємо звернути увагу
на якісні м'які тканини, наприклад, велюр, інтерлок із начосом, фліс. Також потрібно враховувати тип застібки, найкращим варіантом буде блискавка чи кнопки. Такий одяг буде зручно одягати та знімати. Пам'ятайте, основне завдання проміжного шару – надійний захист від холоду.

Третій шар, він завершальний, повинен містити мембранний одяг. Тобто поверхня верхнього одягу повинна одночасно дихати і відштовхувати вологу (бути водонепроникною). Таким тканинам не страшні вітер та опади. При цьому важливо, щоб одяг був легким за вагою, щоб не обмежувати свободу рухів малюка, а тканина відрізнялася підвищеною міцністю. Головні убори слід підбирати в залежності від того, скільки градусів за вікном. Для зовсім маленьких дітей використовується бавовняний чепчик у поєднанні з теплою шапкою на зав'язках. Для старших малюків – досить теплої шапки чи капора.

У літні місяці варто використовувати тільки білизну з легких натуральних тканин, які не дратуватимуть шкіру малюка. При знаходженні на сонці обов'язковим правилом є наявність літнього головного убору. Демісезонний одяг має підбиратися з урахуванням віку дитини. Тут також застосовується правило трьох шарів, тільки верхній шар повинен обмежуватися ветровкой або легким комбінезоном.

Така комбінація дозволить Вам дотримуватися комфортної для дитини температури, особливо у холодні місяці. Малюк не відчуватиме дискомфорт, а значить, зможе отримувати задоволення від прогулянки.

Більш детальну інформацію ви завжди можете отримати від наших досвідчених співробітників-консультантів, а купувати дитячий одяг в Україні вигідно у спеціалізованому інтернет магазині дитячого одягу з Харкова Габбі (Gabbi.ua)